Home

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Vaivorykštinis krabas (Cardisoma armatum)

Email Spausdinti PDF
krabas

Išvaizda: mėlynas šarvas, oranžiniai raudonos kojos ir žnyplės, žnyplės su baltai mėlynais galais. Būna kartais taip pat visiškai baltas ar mėlynas variantas.

Dydis: 10 – 20 cm ( nelaisvėje užauga mažesni )
Amžius: 12 metų (nelaisvėje gali išgyventi maždaug 5 – 7 metus)
Elgsena: agresyvūs, puola visus kas už juos mažesni. Tupi ramiai valandų valandas ant kokios šakos ar virš savo urvo, arba rausiasi į smėlį (natūralioje aplinkoje įsirausia iki 2 metrų gylio). Dažnai tūno negiliame vandenyje, kad akys būtų virš vandens ir, kad lengviau įkvėptų oro. Kai pripranta prie savo šeimininkų leidžiasi šeriami su pincetu arba iš rankų.
Priežiūra: šie krabai yra laikomi kanibalais. Jie valgo viską kas yra mažesni už juos. Taip pat gali suvalgyti savo rūšies atstovus. Geriausia juos laikyti po vieną. Nes keliese jie gali pradėti kovoti dėl išlikimo. Jų negalima laikyti su žuvytėmis, varlėmis, sraigėmis, driežais ir t.t. , nes tuos gyvūnėlius gali krabas sužaloti arba paprasčiausiai suvalgyti. Vaivorykštinių krabų akvariume, sausumos turėtų būti daugiau nei vandens. Prieš įsigydami krabą pasidomėkite kokiame vandenyje jis buvo auginamas (gėlame ar sūriame), nes pasikeitus vandeniui jis gali mirti. Sausumoje turėtų būti smėlio ar žvyro. Taip pat pridėkite šakų, akmenų, kad krabas turėtų kur slėptis ir laipioti, taip pat jam būtų lengviau išlipti į sausumą. Vandens temperatūra turėtų būti nuo 20 – 28 laipsnių. Nuo 24 laipsnių jie tampa aktyvesni.
Maitinimas: krabai yra visaėdžiai. Juos galite šerti vaisiais, daržovėmis, jūros gėrybėmis, jaučio širdimi, smulkinta mėsa, uodų lervomis ir t.t. Taip pat mielai suvalgytų ir jūsų akvariumo augalus. Maistą patartina duoti kuo įvairesnį, kad taip greit neatsibostų.
 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com