Home

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Šeškai - (Fretkos Mustelidae)

Email Spausdinti PDF
seskas

Kilmė: Naminis šeškas priklauso juodiesiems arba miškiniams šeškams, kurie išplitę Europos miškuose.

Apie: Kiaunių šeimos žvėreliai. Suaugusio gyvūno ilgis 33-40 cm, uodega - 7,6-10 cm. Suaugę patinai yra didesni už pateles. Gerai ir teisingai prižiūrimi išgyvena iki 15 metų. Rujoja du kartus į metus. Tai labai mielas, draugiškas gyvūnas, bendraujantis, prieraišus, atpažįsta savo šeimininką, gali jį iš paskos sekioti, netgi miegoti kartu.

Laikymas: Šeškus galima laikyti narve arba laisvus namuose. Tik gyvendamas narve, kelia mažiau rūpesčių. Narvas turi būti kuo erdvesnis, su laipynėmis, hamaku. Reikės gertuvės, kraikui granuliuotų pjuvenų. Po truputį pripratinti savo reikalus atlikti į specialų tualetą, kuris statomas narvo kampe, tai palengvina narvo tvarkymą.

Priežiūra: Maistas turi būti specialiai skirtas šeškui arba Super premium klasės kačių maistas. Gerai ėda ėrieną, kalakutieną, vištieną. Šeškus reikia maudyti, tam siūlome šampūną šeškam. Nagus patartina kirpti kas 3-4 savaites.

Su šešku Jūs galite keliauti ir į lauką. Mes siūlome pas mus įsigyti įvairių pavadėlių ir nešiojamų krepšių arba boksų.

Būtina šeškus skiepyti nuo pasiutligės ir maro.

Jei nesiruošiate veisti šeškus, patartina iškastruoti (ir patinus, ir pateles). Nekastruoti patinai rujos metu žymi savo teritoriją, tampa agresyvesni. Patelės jeigu neapsivaisina, negali sustabdyti rujos, gali stipriai nusilpti, pasitaiko ir mirties atvejų.

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com