Home

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Leopardinis gekonas (Eublepharis macularius)

Email Spausdinti PDF

Leopardinis gekonas - gyvūnas, priklausantis gekonų šeimai. Šie roplių klasės atstovai yra paplite Rytų ir Pietvakarių Azijoje. Aptinkamas Afganistane, Pakistane, net Vakarų Indijoje. Šie gyvūnai gerai žinomi dėl jų kaip gekonų ramaus būdo. Šie ropliai užauga iki 22 cm ir gyvena iki 20-25 metų.

Dažnai laikomi nelaisvėje, rekomenduojama 60x30x30 cm (galima ir didesnį). Temperatūra 20 °C naktį ir 25-30 °C dieną. Gruntas turėtų būti spec. smėlis, nes kalcio trūkumo metu gali prisivalgyti ir mirti. Dėmėtieji eublefarai nepasižymi agresyvumu, nebent ginant teritoriją ir kovojant dėl patelės.

Kiaušiniai inkubuoti medinėje dėžėje, skirtoje vabzdžiams, bei 20-30 °C temperatūros termostate, iki 90 proc. drėgmėje, gruntas - smėlis, porolonas, samanos. Kiaušiniai aplaistomi silpnu KMNO4. Inkubacijos laikas nuo 40 iki 70 dienų. Embrionui vystantis kiaušiniai tamsėja, išsipučia. Jauniklių raštai skirtingi, nugaros su baltomis, geltonomis juostomis, dėmėmis, po 3-5 mėnesių spalvos ir raštai pasikeičia.

Maistas

Eublefarai minta gyvu maistu. Zoofobusai, svirpliai, žiogai, milčiai, musės yra mėgstamas jų maistas. Iš bėdos galima duoti ir vištienos filė gabaliukų. Terariume turėtų visad būti mažas indelis (maždaug kamštuko nuo mineralinio vandens dydžio) švaraus nechloruoto vandens.

Paplitimas

Gyvena stepėse, uolingose vietovėse. Jų aptinkama ir aukštai kalnuose net 2100 metrų virš jūros lygio. Laisvėje jie gyvena Indijoje, Afganistane, Pakistane, Irake ir Irane.

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com