Home

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Degu (Octodon degus)

Email Spausdinti PDF
degu1

Kilmė: Degu yra kilęs iš Pietų Amerikos ir Čilės.

Apie: Suaugusio gyvūno dydis apie 35 cm. Sveria iki 300 g. Degu - tai labai bendraujantis gyvūnas, todėl geriausia laikyti juos po du. Tai gudrus ir linksmas gyvūnėlis, kuris už Jūsų meilę atsilygins savo prieraišumu ir maloniomis išdaigomis. Tinkamai šeriamas ir prižiūrimas degutis išgyvena apie 5-8 metus. Lytiškai subręsta 6 mėnesių, bet poruoti geriausia vyresnius. Patelės nėštumas trunka iki 90 dienų. Mažylių susilaukia dažniausiai 5-7. Jie gimsta jau su kailiuku, atsimerkę ir jau po kelių valandų atsargiai tyrinėdami aplinką bėgioja savarankiškai. Patino nuo patelės atskirti nebūtina, jie abu puikiai prižiūri savo mažylius. Patelė jauniklius maitina apie 4-6 savaites, tada jaunikliai ima skanauti ir kieto maisto, bet atskirti mažylius reikėtų tik sulaukus 2 mėnesių.

Laikymas: Jums reikės erdvaus narvelio, nes šie gyvūnėliai mėgsta šokinėti. Narveliui pastatyti reikia parinkti tinkamą vietą, kad nepūstų skersvėjai. Kraikui siūlome naudoti pjuvenas arba granuliuotas pjuvenas. Šių gaminių yra labai platus pasirinkimas mūsų parduotuvėje.

Priežiūra: Galima pridėti šieno, iš jo degu mėgsta susisukti jaukų guolį. Taip pat Degu mielai jį kramsnoja. Siūlome spaustos žolės granules, įvairių maistą su skanėstais, saulėgrąžomis, džiovintais vaisiais. Kad dantukai būtų sveikii ir neperaugtų reikia duoti graužti specialios kreidelės. Jums prireiks ir gertuvės, kurioje vanduo turi būti keičiamas kasdien.

Degu labai mėgsta maudynes smėlyje. Tam tinka šinšilų smėlis su mineralais. Įpilkite smėlio į indą ir įdėkite į narvelį.

Degučio negalima gaudyti už uodegos, nes ji labai jautri ir gali nutrūkti, o nutrūkusi neatauga.

degu

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com