Home Egzotika Kukurūzinis žaltys (Pantherophis guttatus)

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Kukurūzinis žaltys (Pantherophis guttatus)

Email Spausdinti PDF

Kukurūzinis žaltys yra plačiai paplitęs Šiaurės Amerikoje. Mėgsta įsikurti aukštose vietose, pušynuose. Juos galima rasti miegančius saulės atokaitoje arba ant šakų.  Jie užauga pusantro metro ilgio ir kaip ir visi žalčiai yra vikrūs. Aktyviausi naktį, tačiau ir dieną mėgsta pašliaužioti (vakarop). Literatūroje dar naudojami pavadinimai; Corn snake, Red ratsnake, Elaphe guttata.

Geriausia temperatūra dieną yra +25-28o C. karščiajame kampe +30oC. Naktį +18-20oC. Labai mėgsta karstytis ir puikiai tai sugeba. Lengvai prijaukinamas ant rankų.

Valgo graužikus, kartais sumedžioja paukščius. Namuose didesni žalčiai valgo ir suaugusius žiurkėnus ir paukščius. Valgo gerai atšildytą šaldytą maistą. Šerti terariume nepatariama, nes gali praryti substrato.

Terariumai turi būti dideli. Vienam žalčiui rekomenduojamas terariumo dydis yra maždaug 70x40x40. Jame reikia įdėti gerai apdorotų šakų karstymuisi ir indą vandens, kuriame jie galėtų atsigerti ir išsimaudyti. Vanduo turi būti dažnai keičiamas. Taip pat tūrėtų būti UV lempa, nors specialistai ginčijasi ar ji turi kokį nors poveikį. Yra pastebėta, kad gyvūnai noriau ėda siūlomą maistą esant UV lempai. Ant lempos reikia uždėti gaubtą ir taip pat įrengti slėptuvę. Taip pat tinka ir raudona reflektorinė lempa. Reikia įsigyti kelias lempas skirtingo stiprumo ir tikrinti kuri yra geriausia, kad palaikytų šilumą. Vasarą tokios lempos nelabai reikia.

Žaltys pyksta smarkiai plakdamas uodega ir šnypšdamas. Tada jį geriausia palikti ramybėje, nes jis gali įkasti.

Substratui tinka kamštmedis, kokoso durpės ar drožlės, smėlis keptas orkaitėje (+180oC laipsnių temperatūroje), nosinės, laikraštis, dirbtinė veja. Terariume turi būti pakankamai drėgna (apie 50 procentų drėgmės). Per nėrimasį reikia specialiai drėkinti vieną terariumo kampą, jį apipurškiant vandeniu.

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com