Home Egzotika Madagaskaro tarakonai

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Madagaskaro tarakonai

Email Spausdinti PDF

Madagaskaro šnypčiantysis tarakonas (lot. Gromphadorhina portentosa, angl. Madagascar hissing cockroach) - tarakonų (Blattodea) pobūrio vabzdys, kilęs iš Madagaskaro.

Jų ilgis gali siekti iki 8 cm. Kitaip nei dauguma tarakonų šie neturi sparnų. Madagaskaro tarakonai nėra išrankūs, minta beveik viskuo iš augalinės srities, neminta mėsa. Patelės nuo patinų skiriasi tankesniais ūsais. Dauginasi lytiniu būdu. Gyvena gana ilgai, apie 5 metus. Dažniausiai randami pūvančiuose rąstuose.

Šnypštimas

Madagaskaro tarakonai turi išskirtine savybę - šnypštimą. Šios savybės dėka jie apsisaugoja nuo plėšrūnų, bei naudoja kovojant su oponentais (kitais patinais). Šnypštimas įvyksta tarakonui pučiant orą pro kvėpavimo poras. Madagaskaro tarakonas vienintelis turi būtent tokią techniką.

Socialinė struktūra

Gamtoj madagaskaro tarakonai gyvena kolonijose. Paprastai būna vienas dominuojantis patinas teritorijoj su keleta patelių. Joks kitas patinas negali įžengt į dominuojančio patino teritoriją, jei tai padaro tiesiog buna išstumiamas iš patino irštvos.

Laikymas namų sąlygomis

Madagaskaro tarakonai gali būti laikomi kaip naminiai gyvūnai dėl paprastų priežiūros sąlygų. Šie tarakonai nėra išrankus ir juos maitinti galima tiesiog likučiais nuo stalo. Vandenį galima duoti ir atskirai, bet pagrinde jie gauna jį kartu su maistu. Šie tarakonai nėra pavojingi, jie nesikandžioja ir gali tik išgąsdinti savo šnypštimu. Gyvenimo sąlygos nėra labai reiklios, substratui tinka kokosų durpės, paprastos durpės arba žemė. Tarakonams užtenka kambario temperatūros, bet ne žemiau 17 °C.

Parazitai

Kaip ir daugelis vabzdžių taip ir Madagaskarai turi parazitų - Gromphadorholaelaps schaeferi. Iš esmės pačiam tarakonui jie nekenkia, šeimininkas yra gyvenamoji vieta, o maistą vartoja tą patį ką ir tarakonas. Biologiškai jie net nėra parazitai.

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com