Home Kiti gyvūnai Vandens vėžliukas

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Vandens vėžliukas

Email Spausdinti PDF

Kilmės šalis: Amerika

Ūgis: iki 20 cm

Gyv. trukmė: apie 20 metų

 

Mityba: šerkite juos specialiai vėžliams skirtu pašaru, kuriame gausu vitaminų bei kalcio. Taip pat duokite jiems ir kitokio maisto: krevečių, vėžiagyvių, moliuskų, buožgalvių, vandens augalų, kirmėlių, sraigių, uodų. Jokiu būdu nepermaitinkite savo augintinio, nes taip pakenksite jo sveikatai. Kaip papildą duokite specialiai vėžliams skirtų vitaminų.

Priežiūra: akvariumas šiems vėžliams turi būti gilus, kad jame laisvai galėtų plaukioti. Šie gyvūnėliai labai mėgsta pailsėti sausumoje kur šilta, tad virš vandens padarykite poilsio salelę. Parūpinkite akvariumui dienos šviesos lempa, kuri siųstų tiesioginius UVB – UVA spindulius. Vandens kokybė ir jo priežiūra ypač svarbi jų sveikatai. Laikant vėžlius, vanduo greitai susiteršia nuo maisto atliekų bei gyvūnėlių išmatų, todėl būtinas vandens filtravimas bei reguliarus vandens keitimas. Oro temperatūra akvariume tūrėtu būti 30c, o vandens temperatūra 24 - 26c. Kadangi šie gyvūnai nemėgsta dažnos temperatūros kaitos, rekomenduojama naudoti šildytuvą su termoreguliatoriumi. Taip pat parūpinkite augalų kurie plaukiotu vandenyje ir būtų valgomi. Būtinai išneškite vėžliuką į lauką ant saulės, ir leiskite jam laisvai pasivaikščioti po žolyte.

 

Išvaizda: šio vėžlio šarvas yra tamsios spalvos, su juodomis dėmėmis kiekviename skydelyje. Apatinis skydas geltonos spalvos su juodomis dėmėmis. Prie akių yra raudonai balta juostelė. Patinas šiek tiek mažesnis už patele su ilga ir plona uodega. Taip pat patino viena koja yra prailginta, kurią jis naudoja tik poravimosi metu.

 

 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com