Home Šunys

Ukmergės zoocentras

Prekyba gyvūnais ir jų reikmenimis

Paremkite mūsų globojamus gyvūnus, pervesdami 2 procentus pajamų mokesčio.

Apie

Berno zenenhundas

Email Spausdinti PDF
Berno zenenhundas

Veislės istorija
Tiksliai kilmė nežinoma, tačiau greičiausiai, viskas prasidėjo nuo fermos šunų, Šveicarijos kalnuose. 18 a. piešiniai vaizduoja Berno zenenhundus. 19 a. pabaigoje i Šveicariją buvo atvežta daug šunų iš kitų šalių, todėl kilo pavojus jog vietinės veislės išnyks. Keli Šveicarijos profesoriai nutarė išsaugoti vietines veisles. Šie šunys ganydavo fermos gyvulius, saugodavo namus ir šeimininkus nuo svetimų, traukdavo vežimus. 
Skaityti daugiau...
 

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Email Spausdinti PDF

Vakarų Škotijos baltasis terjeras

Istorija

Kernterjerų kalės kartais atsivesdavo baltų šuniukų. Škotų Malkolmų šeima iš jų išvedė šios veislės šunis, kurie buvo puikiai pastebimi Škotijos viržynėse.Pirmasis vakarų Škotijos terjerų klubas įregistruotas Škotijoje 1892 metais. Tada ir buvo aprašytas šios veislės standartas. Su nedideliais pakeitimais jis galioja ir dabar.1905 metais veislė buvo užregistruota Anglijoje, Kennel klube, tiesa, kitu vardu. O 1987 metais ši veislė buvo pripažinta FCI.Šiuo metu vakarų Škotijos baltasis terjeras nebelaikomas medžiokliniu šuneliu, o tapo naminiu – šeimininkų numylėtiniu ir kompanionu.

Skaityti daugiau...
 

Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielis

Email Spausdinti PDF
Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielis
 

Istorija

Nors kavalieriaus karaliaus Karolio spanielius laikome Anglų veisle, bet jos istorijos šaknys yra Japonijoje ir siekia 2000 metų iki mūsų eros. Veislė, iš kurios šie šunys buvo išvesti, gyveno XVI amžiaus anglų dvare.

XX a. trečiajame dešimtmetyje amerikietis Rozvelas Eldridžas Krafto šunų parodoje (tai labai prestižiška paroda Anglijoje, kurioje dalyvauja tik puikiai įvertinti šunys) pasiūlė piniginį prizą – 25 funtus sterlingų – tiems, kurie parodys karaliaus Karolio spanielius ilgesniais snukiais, kaip vaizduojama Van Deiko paveiksle. XX a. viduryje šie šunys buvo pripažinti atskira veisle, o prie vardo pridėtas žodis „kavalieriaus“, kad skirtųsi nuo jų protėvių vardo. 1944 m. ši veislė buvo oficialiai pripažinta . Apie 1960 m. šios veislės šunis jau turėjo Anglijos karališkoji šeima. Po dešimties metų ši veislė jau pateko į populiariausiųjų Didžiojoje Britanijoje veislių dvidešimtuką, o dar po dešimties metų (1980 m.) šios veislės šuo apsigyveno JAV prezidento R. Reigano Baltuosiuose rūmuose.

Skaityti daugiau...
 
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com